چاپ        ارسال به دوست

به همت فناوران پارک علم و فناوری کرمان

اپلیکیشن تاک برای توسعه بازار الکترونیک استان ساخته شد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری کرمان، مهندس سید رضا کارآموز گفت: با تلاش یکساله تیم تحقیق و توسعه شرکت تندیس سلامت کرمان متشکل از 8 نفر از متخصیصن برتر استان در حوزه برنامه نویسی و آی تی  اپلیکیشن تاک برای توسعه بازار ، بازاریابی و بازار سازی  محصولات استان ساخته شد.

مدیرعامل شرکت تندیس سلامت زندگی کرمان بیان کرد: حدود یک سال است که اپلیکیشن تخصصی شرکت طراحی شده، این اپلیکیشن با نام «تاک» دارای مزایای متعددی است.

کارآموز ابراز کرد: از کارایی های این اپلیکیشن می توان به ارائه خدمات تخفیفی و تبلیغات به صورت آنلاین، افزودن حراجی ها و فروشگاه های مختلف به این اپلیکیشن و پشتیبانی مراکز و خدماتی  که به مردم ارائه می شود، اشاره کرد.

معرفی فروشگاه ها و خدمات شهر کرمان به اهالی سایر شهرها با اپلیکیشن تاک

وی یادآور شد: این اپلیکیشن به معرفی مراکز متفاوتی می پردازد که در شهر کرمان فعالیت می کنند و خدمات متعددی را انجام می دهند، در واقع این مراکز به شهرهای مختلف استان کرمان و سایر استان ها معرفی می شوند.

مدیرعامل شرکت تندیس سلامت زندگی کرمان مستقر در پارک علم و فناوری  بیان کرد: به عبارت بهتر اپلیکیشن تاک امکان بازاریابی برای مراکز مختلف را فراهم می کند، در این راستا یک فروشگاه بدون دریافت هزینه ای در اختیار صنایع دستی و کسب و کارهای سنتی قرار گرفته است.

وی ادامه داد: اپلیکیشن تاک در سایر استان ها بازاریابی مناسبی انجام داده و در حال حاضر مشترکین زیادی داریم از این رو می توانیم با معرفی خدمات شرکت های کرمانی مسیر را برای کسب درآمد آن ها هموار کنیم.

مدیرعامل شرکت تندیس سلامت زندگی کرمان تاکید کرد: فعالیت های این شرکت در زمینه های مختلف علاوه بر استان کرمان در استان های دیگر همچون سیستان و بلوچستان، هرمزگان، فارس، تهران، خراسان رضوی و یزد ارائه می شود.

بازاریابی و بازارسازی اساس فعالیت اپلیکیشن تاک در کرمان

کارآموز اذعان کرد: فعالیت اصلی این شرکت حول محور بازاریابی و بازارسازی حرکت می کند و کلیه فعالیت های این شرکت توسط یک تیم ۱۰ نفره انجام می شود، البته ۸ نفر دیگر شامل طراحان، برنامه نویسان و متخصصین ما به واسطه شیوع ویروس کرونا در خانه ادامه فعالیت می دهند.

وی افزود: پیش از شیوع کرونا در هر یک از نمایندگی های این شرکت حداقل ۳۰ نفر مشغول به فعالیت بودند، اما تداوم شرایط منجر به تغییر این وضعیت شد، در صورتی که بتوانیم فعالیت های این شرکت را گسترش دهیم می توانیم در هر مرکز استان ۳۰ نفر و در شهرستان ها ۲۰ نفر به کار گیری می کنیم.

این فناور عضو پارک علم و فناوری  مطرح کرد: شرکت تندیس سلامت زندگی در واقع تنها شرکتی است که با این رویکرد در شهر کرمان فعالیت می کند، شرکت های دیگری در سایر استان ها هستند که در زمینه ای مشابه با ما فعالیت کنند اما در کرمان چنین شرکتی فعال نیست.

کارآموز متذکر شد: اپلیکیشن تاک نمونه ای از یک اپ کامل است که کلیه خدمات را به مخاطبین ارائه می کند و همه خدمات بانکی، فروشگاه های مختلف، رستوران ها، مراکز پزشکی و در دسترسی مستقیم مردم قرار دارد.

وی یادآور شد: به واسطه وجود نوآوری در اپلیکشن تاک توانستیم از طریق پارک علم و فناوری کرمان علاوه بر مشاوره های تخصصی در بخش سرمایه گذاری موفقیت های بزرگی کسب کنیم.

مدیرعامل شرکت تندیس سلامت زندگی کرمان در ارتباط با سرمایه اولیه راه اندازی این شرکت عنوان کرد: سرمایه اولیه این شرکت به صورت خصوصی و از محل اعضا تامین شده و دولت هیچ حمایتی در این زمینه از ما انجام نداده است.

کارآموز تاکید کرد: شیوع بیماری کرونا احساس نیاز به انجام خریدهای اینترنتی در کشور را بیش از پیش ملموس تر کرد، از این رو کلیه خدمات رفاهی، آموزشی، پزشکی، ورزشی را می توانند در خانه و با گوشی خود از طریق این اپلیکیشن فراهم کند.

کارآموز در پایان خاطرنشان کرد: این اپلیکیشن توسط جوانان متخصص کرمانی  با استفاده از مهارت بومی برای رفاه بیشتر مردم دیار کریمان ساخته و طراحی شده، از این رو مسئولان می توانند با معرفی این فناوری بومی در راستای اشتغال زایی و خدمات رسانی مردم این مرز و بوم حرکت کنند.


١٢:١٢ - سه شنبه ٧ مرداد ١٣٩٩    /    عدد : ٢١٨٧    /    تعداد نمایش : ١٢٦خروج