شهرستان سیرجان در جنوب غربی استان کرمان قرار دارد و با بهره مندی از ظرفیت های منطقه ویژه اقتصادی و قرار گرفتن در تقاطع چهار استان کرمان، هرمزگان، فارس و یزد از جایگاه ویژه ای برخوردار است. همچنین وجود ذخایر معدن سنگ آهن گل گهر و معدن مس چهارگنبد در این شهرستان حایز اهمیت فراوانی می باشد.

وجود دانشگاه های صنعتی، آزاد اسلامی، پیام نور و مدیریت دولتی، دو آموزشکده فنی و یک مرکز آموزش فنی و حرفه ای در این شهرستان موقعیت مناسبی را برای تربیت نیروی متخصص و به تبع آن ظرفیت مناسبی برای تشکیل گروه ها و شرکت های فناور فراهم آورده است.

 

مرکز رشد فناوری شهرستان سیرجان فعاليت خود را پس از انعقاد تفاهم نامه شماره 1571/1مورخ 22/2/89 فرمانداری سیرجان با پارک علم و فناوري استان کرمان با هدف ایجاد و توسعه شرکت های دانش بنیان و ارتقای فرهنگ کارآفرینی آغاز کرد.

 

اهداف و زمینه های تخصصی فعالیت

مرکز رشد فناوری شهرستان سیرجان با هدف بسترسازی برای فعالیت های متخصصین و دانش پژوهان و ايجاد کسب و کارهای دانش بنیان، فعالیت خود را در زمینه های صنعت، معدن و فناوری اطلاعات و ارتباطات آغاز و با جدیت دنبال می کند.

 

مرکز رشد فناوری شهرستان سیرجان به وسعت 250 مترمربع در یکی از نقاط تجاری شهر واقع شده است و در فاز اول قابلیت استقرار 10 واحد فناور را در واحدهای مجزا دارد.

مشخصات کلی ساختمان:

- اختصاص واحدهاي مجزا به صورت اتاق

- واقع شدن در منطقه تجاری شهر

- برخورداری از امکانات تلفن، اینترنت

 

امکانات و آزمایشگاه های تخصصی

در پی عقد تفاهم نامه مرکز رشد فناوری شهرستان سیرجان با دانشگاه صنعتی سیرجان، امکان استفاده از امکانات و آزمایشگاه های این دانشگاه برای کارآفرینان و واحدهای مستقر فراهم شده است.

- آزمایشگاه های تخصصی

- کتابخانه

- سالن کنفرانس

- اینترنت