شهرستان بم در جنوب شرقی استان کرمان و بین دو استان کرمان و سیستان و بلوچستان قرار دارد. به علت وجود منابع آب زیرزمینی و آب سد نساء، کشاورزی در این منطقه از رونق بالایی برخوردار است و تولید محصولات کشاورزی از جمله خرمای مضافتی و مرکبات کمک شایانی به توسعه اقتصاد بومی کرده است. همچنین وجود منطقه ویژه تجاری ارگ جدید بم باعث حضور شرکت ها و صنایع بزرگ در این منطقه شده است.

وجود مراکز آموزشی مختلف از جمله دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه های بین المللی بم، علوم پزشکی ارگ جدید، جامع علمی کاربردی، پیام نور، دانشکده پرستاری و آموزشکده علی ابن ابیطالب بستر مناسبی را برای افزایش سطح علمی و پیشرفت این منطقه فراهم کرده است.

 

مرکز رشد فناوری شهرستان بم فعاليت خود را پس از انعقاد تفاهم نامه شماره 204 مورخ 2/3/89 فرمانداری بم با پارک علم و فناوري استان کرمان با هدف ایجاد و توسعه شرکت های دانش بنیان در زمینه های تعیین شده آغاز کرد.

 

اهداف و زمینه های تخصصی فعالیت

مرکز رشد فناوری شهرستان بم با هدف بسترسازی برای فعالیت های متخصصین و دانش پژوهان در زمینه های کشاورزی، صنعت و گردشگری و ايجاد کسب و کارهای دانش بنیان، فعالیت خود را آغاز و با جدیت دنبال می کند.

 

 

مرکز رشد فناوری شهرستان بم به وسعت 500 مترمربع در ساختمان سابق فرمانداری این شهر واقع شده است و در فاز اول قابلیت استقرار 15 واحد فناور را در واحدهای مجزا دارد.

مشخصات کلی ساختمان:

- اختصاص واحدهاي مجزا به صورت اتاق

- واقع شدن در منطقه تجاری شهر

- امکان بهره مندی از امکانات دانشگاه آزاد اسلامی واحد بم

- دسترسی به اینترنت پرسرعت (ADSL)

 

    امکانات و آزمایشگاه های تخصصی

   در پی عقد تفاهم نامه مرکز رشد فناوری شهرستان بم با دانشگاه آزاد اسلامی واحد بم، امکان استفاده از امکانات و آزمایشگاه های این دانشگاه برای کارآفرینان و واحدهای مستقر فراهم شده است.

   - آزمایشگاه های تخصصی

   - کتابخانه

   - لابراتوار زبان

   - سالن کنفرانس