چاپ        ارسال به دوست

با توجه به رسالت ترویج کارآفرینی

تور فناوری ویژه دانش‌آموزان دختر شهرستان زرند برگزار شد

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری کرمان، صبح روز یک‌شنبه دوم بهمن ۱۴۰۱، پارک علم و فناوری کرمان در راستای اجرای طرح ملی «تور فناوری» با هدف تربیت جوانان فناور و کارآفرین، توسعه و اشاعه فرهنگ فناوری و نوآوری، شناسایی توانمندی‌های فناورانه داخلی، بررسی زمینه‌های عرضه و تقاضای فناوری و آشنایی با پارک علم و فناوری کرمان میزبان دانش‌آموزان دختر پایه دهم شهرستان زرند بود.

 

در این تور فناوری که با حضور بیش از ۶۰ دانش‌آموز دختر شهرستان زرند در مرکز تجاری‌سازی و نمایشگاه دائمی پارک علم و فناوری کرمان برگزار شد، طبق برنامه ابتدا مهندس ایرانمنش کارشناس پارک علم و فناوری کرمان به تشریح روند فعالیت پارک علم و فناوری، روند حمایت پارک از ایده‌های صاحبان فناوری، استقرار واحدهای فناور و شرکت‌های دانش‌بنیان در مراکز رشد و ساختمان‌های پارک، تعامل در بازاریابی و فروش محصولات و خدماتشان و مدرسه فصلی خلاقیت پرداخت.

او با بیان مفهوم‌هایی نظیر خلاقیت، نوآوری و فناوری به دانش‌آموزان سعی به سوق ایشان به سوی فناوری و تربیت نوآوران و فناوران آینده اقلیم فناوری استان کرمان داشت.

شایان ذکر است که در این تور که دانش‌آموزان خلاق پایه دهم حضور داشتند، یک تیم مخترع متشکل از دانش‌آموزان تجربی حضور داشت که به معرفی و بیان هدف اختراع خود پرداختند.

در پایان این تور، دانش‌آموزان شهرستان زرند از آخرین دستاوردهای واحدهای فناور و شرکت‌های دانش‌بنیان آگاهی یافته و به کسب اطلاعات از نحوه ساخت یا ارائه این محصولات و خدمات پرداختند.


٠٨:٢٢ - دوشنبه ٣ بهمن ١٤٠١    /    عدد : ٣٦٩٢    /    تعداد نمایش : ١١٣٧خروج