چاپ        ارسال به دوست

حمایت از شرکت‌های «دانش‌بنیان» نیازمند اصلاح برخی ضوابط است

جلسه حمایت از شرکت‌های «دانش‌بنیان» استان در شهرداری کرمان

شهردار کرمان، در نشست هم‌اندیشی با جمعی از نخبگان کرمان، گفت: برای حمایت از شرکت‌های «دانش‌بنیان» لازم است برخی ضوابط اصلاح شود تا مدیران بتوانند از این شرکت‌ها با سهولت بیشتری، حمایت کنند.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری،  این جلسه در محل سالن کنفرانس شهرداری مرکزی کرمان مورخ دو‌شنبه 1403/03/21 برگزار گردید.
محسن تویسرکانی، در نشستی که با حضور محمدرضا کمساری، نایب‌رییس شورای اسلامی شهر، دکتر سعید هاشمی نژاد، معاون فناوری پارک علم و فناوری دانشگاه تحصیلات تکمیلی و جمعی از نخبگان کرمان در حوزه‌های مختلف برگزار شد، افزود: بنا داریم با همکاری شما بزرگواران اتفاق خوبی را برای شهر کرمان رقم بزنیم و یکی از لوازم رسیدن به این هدف، برگزاری جلساتی از این‌دست است که باید به‌صورت تخصصی‌‌تر و دقیق‌تر، ادامه یابد.
وی با بیان اینکه شهر و مردم قدردان و نجیب کرمان، نیازمند خدمات بسیار بیشتری هستند، اظهار داشت: برای اصلاح برخی ضوابط به منظور حمایت بیشتر از شرکت‌های دانش‌بنیان، نیاز به مطالبه‌گری بیشتر فعالان شرکت‌های دانش‌بنیان است.
تویسرکانی، خاطرنشان کرد: یکی از دلایل به نتیجه نرسیدن برنامه‌ها و پیشرفت نکردن شهر، جزیره‌ای عمل کردن مدیران دستگاه‌های اجرایی است.
وی بیان کرد: در برنامه‌ریزی و طراحی پروژه‌های شهری، به نظرات اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها توجه داریم، اما در مواردی که درخواست بررسی پژوهشی موضوعی را داده‌ایم، فرایند ارائه پژوهش توسط اساتید دانشگاه، تا حدی زمان‌بر بوده که روند اجرای پروژه را با تأخیر زیاد مواجه کرده است؛ که برای این مسئله باید چاره‌اندیشی شود.
نایب‌رییس شورای اسلامی شهر کرمان نیز در این نشست بیان کرد: برای بازخورد بهتر جلسات هم‌اندیشی با نخبگان شهر کرمان بهتر است این جلسات موضوع‌محور و تخصصی‌تر برگزار شود. محمدرضا کمساری، با بیان اینکه باید محدودیت بودجه و امکانات را درنظر بگیریم، افزود: شورای اسلامی شهر، علاقه‌مند به ساخت کارخانه‌ها با رویکرد نوآورانه است.
گفتنی است؛ در این نشست، نمایندگان شرکت‌های «دانش‌بنیان» و پارک‌ «علم و فناوری دانشگاه تحصیلات تکمیلی» فعال در حوزه‌های مختلف ازجمله دیوارنگاری و زیباسازی شهری، انیمیشن و تولید محتوا، خانه خلاق، تولید انرژی خورشیدی، خدمات درمانی در منزل، تکنولوژی‌های ایمنی مرتبط با انرژی‌های آب و برق و ...، درباره خدمات و دستاوردهای خود و نیز مشکلات و موانعی که بر سر راه توسعۀ تولیدات فن‌آور و دانش‌بنیان در شهر کرمان وجود دارد، گفت‌و‌گو و تبادل نظر کردند.

 

 


١١:١٨ - شنبه ٢٦ خرداد ١٤٠٣    /    عدد : ٤٨٢٦    /    تعداد نمایش : ٨٣