چاپ        ارسال به دوست

رئیس پارک علم و فناوری کرمان خبر داد:

همکاری یازده شرکت دانش بنیان و فناور پارک علم و فناوری کرمان برای مقابله با ویروس کرونا

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری کرمان، رئیس پارک علم و فناوری کرمان گفت: سرعت  اپیدمی جهانی ویروس کرونا باعث گردید اکثر کشورهای دنیا برای مبارزه و یا پیش گیری از شیوع  این ویروس خطرناک با چالش مواجهه  شوند.

وی ادامه داد: کشور ایران هم با توجه به شرایط تحریم و چالشهای اقتصادی از این قاعده مثتثنی نبود اما تفاوتی که مردم کشور ما و محققان ایرانی  با سایر کشورهای دنیا دارند در حس نوع دوستی و از خود گذشتگی است که همیشه در شرایط بحرانی به کمک دولت و ملت آمده و جامعه را از بحران بیرون کشیده است.

 

دکتر مسعود ترک زاده بیان داشت: محققان و فناوران ایرانی طی روزها و هفته های گذشته با داشتن  چنین خصوصیات بارزی پا در میدان مبارزه گذاشتند و بعضا با تغییر بخشی از فعالیتهای اقتصادی، صنعتی و کارگاهی  خود  صحنه های مثال زدنی به وجود آوردند و به کمک حافظان سلامت شتافتند.

رئیس پارک علم و فناوری کرمان گفت: در این میان  شرکتهای دانش بنیان  استان کرمان هم به خوبی نقش خود را ایفا نمودند تا جایی که پس از اعلام نیاز ستاد مبارزه با ویروس کرونا و وزارت بهداشت در زمینه  تجهیزات پیشگیری و درمانی   یازده شرکت در زمینه های مختلف اعلام آمادگی و همکاری نمودند.

رئیس پارک علم و فناوری کرمان در تشریح جزئیات این خبر افزود: از این تعداد ده واحد در زمینه تولید محلولها و ژلهای ضدعفونی کننده برای جلوگیری از شیوع بیماری است و یک واحد در زمینه تجهیزات درمانی و ساخت دستگاه تنفس مصنوعی است.

 

رئیس پارک علم و فناوری کرمان در پایان تاکید کرد: در حال حاضر شرکتهای دانش بنیان پارک علم و فناوری کرمان  در صورت نیاز استان می توانند روزانه 6000هزار لیتر محلول و ژل ضدعفونی کننده در اختیار کادر درمانی استان قرار دهند.


٠٩:١٣ - سه شنبه ٢ ارديبهشت ١٣٩٩    /    عدد : ٢٠٨٠    /    تعداد نمایش : ١٦٥خروج