چاپ        ارسال به دوست

به مناسبت روز خبرنگار

رئیس پارک علم و فناوری استان کرمان با مدیر عامل خبرگزاری و برخی خبرنگاران ایرنا در کرمان دیدار کرد

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری استان کرمان، رئیس پارک علم و فناوری استان کرمان  در دیدار با مدیر عامل خبر گزاری ایرنا در استان کرمان گفت: هدف از این دیدار در وهله اول تشکر  از همه شما خبرنگارانی است که صادقانه و خالصانه تلاش می کنید تا دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی را به تصویر بکشید همچنین کمبودها و کاستیها را به گوش مسولین برسانید تا چاره اندیشی شود

دکتر ترکزاده ادامه داد در واقع شما خبرنگاران چشمان تیزبین جامعه و زبان گویای بین مردم، مسولین و یا بلعکس خواهید بود و ما هم از مشقتها و سختیهای کار شما قلم به دستان اگاه هستیم، اما امیدواریم همه بتوانیم مسولیت خودمان را در این موقعیت حساس کنونی به خوبی برای مردم و نخبگان اجرا کنیم.

رئیس پارک علم و فناوری ضمن قدر دانی از تلاشهای خبرنگاران ایرنا در اطلاع رسانی فعالیتهای پارک علم و فناوری استان در سال 97 اظهار داشت: نقش شما برای فعال سازی و دیده شدن حوزه پژوهش فناوری استان بسیار اثر گذار خواهد بود.

وی ادامه داد دانش  سنگ بنای اقتصاد مقاومتی در استان است و فناوری امروز تبدیل شده به یکی از ابزارهای مهم قدرت نمایی استکبار در دنیا همانطور که شاهد هستیم کشور امریکا چگونه به واسطه داشتن فناوری  به جنگ با کشور ما برخاسته است تا جایی که تلاش می کند راه اکثریت فناوریهای دنیا از جمله دارو  را بر مردم ایران ببندد.

دکتر ترکزاده اظهار داشت ظرفیت دانش و  فناوری استان بسیار بالاست به طوری که می توانیم با استفاده از آن اکثر نیازهای صنعت استان را تامین کنیم. این مستلزم شناساندن ظرفیتها به جامعه از پنجره خبرگزاریهاست.

رئیس پارک علم و فناوری استان تاکید کرد: خبرگزاری ایرنا با توجه به سبقه طولانی و ظرفیتهای خوبی  که دارد می تواند یکی از ابزارهای توسعه تکنولوژی و فناوری در استان باشد.

دکتر ترکزاده بیان داشت: ابزار رسانه باید  با معرفی شرکتهای فناور به صنعت استان زمینه  بالابردن سطح درامد جامعه ، افزایش پتانسیلهای اقتصادی و در نهایت افزایش نشاط و  امید در زندگی  مردم را فراهم نماید.

در این نشست ابتدا بهنام احمدی مدیر عامل خبرگزاری ایرنا در استان کرمان به بیان سابقه و محور فعالیتهای این خبر گزاری پرداخت و اظهار داشت: ایرنا تنها خبرگزاری رسمی و قدیمیترین ابزار اطلاع رسانی  کشور با هدف اطلاع رسانی بین مردم و مسولین است که با رویکرد اعتدال و امید در جامعه مشکلات را تبدیل به فرصت خواهد کرد.

احمدی ادامه دا د ایرنا به موقع نارسایی ها را بیان می کند و  خدمات و پیشرفتهای  نظام جمهوری اسلامی ایران را به مردم یاد آور می شود.

وی اظهار داشت:مقام معظم رهبری خبرگزاری ایرنا را نبض تپنده نظام دانسته و ما باید تلاش کنیم سطح فرهنگ و اطلاعات مردم را در تمامی مسائل ارتقاء بخشیم و در این راستا سعی کردیم  تنوع در نحوه اطلاع رسانی را مد نظر قرار دهیم و  در قالب نوشتار ، عکس و فیلم  فعالیتهای خود را گسترش دهیم  تا اثر گذاری بیشتری در جامعه داشته باشیم.

مدیر عامل خبرگزاری ایرنای کرمان در پایان اظهار داشت: در فضای کنونی انفجار اطلاعات و رقیب قدرتمندی  مثل فضای مجازی، نیاز داریم به روز شویم و از تکنولوژهای جدید جهت دسترسی مردم به حقایق استفاده کنیم.

 


١٦:٥١ - يکشنبه ٢٠ مرداد ١٣٩٨    /    عدد : ١٥٨٧    /    تعداد نمایش : ١٧٤خروج