چاپ        ارسال به دوست

برترین "اکوسیستم های استارت آپی" جهان در سال 2019

استارت آپ یا شرکت نوپا مفهومی است که طی چند سال اخیر در مباحث کار و کسب بسیار مورد توجه قرار دارد. بویژه از زمانی که برخی کمپانی ها با تکیه بر خلاقیت و نوآوری راه صد ساله را یک شبه طی کرده و تبدیل به قطب های قدرتمند اقتصادی شدند! به هر ترتیب این روزها هر فرد یا گروه که ایده ای ناب برای راه اندازی فعالیت اقتصادی دارد به نوعی خود را یک استارت آپ می داند هر چند دستیابی به دوام و ثبات در شکل یک شرکت نوپا پیچیدگی های خاص خود را دارد و به سادگی دست یافتنی نیست.

همانطور که اشاره شد برای فعالیت موفق استارت آپ ها نیاز به شرایط ویژه ای است که یکی از مهمترین آنها وجوداکوسیستم استارت آپی در یک منطقه است. اگر بخواهیم دقیق تر بگوئیم اکوسیستم استارت آپ چرخه ای است که با جضور سازمان ها، افراد و نهادهای مختلف در یک منطقه شکل می گیرد تا یک استارت آپ بتواند مسیر خود را به سوی موفقیت با تضمین بیشتری طی کند. نهادهایی که در تعریف فوق بدان اشاره شد می تواند دانشگاهها، موسسات و حامیان مالی، دولت ها و ... باشند تا با حمایت آنها در یک منطقه شاخص هایی شامل فرهنگ کارآفرینی، توان تکنولوژیک، سرمایه در دسترس و ... رشد کرده و در نهایت ضامن فعالیت های اقتصادی نوپا باشند.

اخیرا وب سایت استارت آپ ژنوم به رسم دوره قبل گزارش برترین اکوسیستم های استارت آپی جهان در سال 2019 را منتشر کرده که در ادامه بدان خواهیم پرداخت. این گزارش براساس یک دهه مطالعات مستمر میدانی، پژوهش های مستقل و جمع آوری اطلاعات از بالغ بر یک میلیون کمپانی در 150 شهر جهان تهیه شده است. استارت آپ ژنوم همچنین طی دوران فعالیت خود از مساعدت 300 سازمان و چهره شاخص جهانی فعال در حوزه های مرتبط بهره برده تا گامی موثر در راستای حمایت از رشد استارت آپ ها در سراسر جهان برداشته باشد.

بطور خلاصه استارت آپ ژنوم در ارائه رده بندی حاضر بر شاخص هایی تمرکز داشته است که مهمترین آنها عبارتند از: سطح ارتباط با بازارهای بین المللی، میزان تخصص و استعداد، میزان و سابقه شکل گیری شرکت های نوپا در آن مناطق، میزان، نحوه و سطح دشواری جذب سرمایه و منابع مالی، میزان حضور و کیفیت فعالیت کمپانی بزرگ و مطرح جهانی.

و در ادامه 10 اکوسیستم استارت آپی برتر جهان در سال 2019:(https://www.asriran.com/)

 

 

10- برلین/ آلمان

9-  پاریس/ فرانسه

8- شانگ های/ چین

7- لس آنجلس/ آمریکا(رتبه مشترک با تل آویو)

6- تل آویو/ رژیم صهیونیستی (رتبه مشترک با لس آنجلس)

5- بوستون/ آمریکا

4- پکن/ چین (رتبه مشترک با لندن)

3- لندن/ انگلیس (رتبه مشترک با پکن)

2- نیویورک/ آمریکا

1- دره سیلیکون(...) / آمریکا


٠٧:٢٧ - يکشنبه ٦ مرداد ١٣٩٨    /    عدد : ١٥٦٧    /    تعداد نمایش : ١٢٧خروج