چاپ        ارسال به دوست

دکترمحبی در آئین دانش‌آموختگی دانشجویان؛

دانش آموختگان دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته مایه افتخار هستند

دکتر حسین محبی رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته در آئین دانش آموختگی دانشجویان با تبریک به دانشجویان گفت: به شما دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه افتخار می کنم، شما مایه مباهات و افتخار برای دانشگاه و ایران هستید.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، آیین دانش‌آموختگی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته با حضور پروفسور مهدی رجبعلی پور، دکتر محبی رئیس و اعضای هیئت رئیسه دانشگاه و جمعی از دانشجویان و خانواده ها عصر سوم خردادماه پس از وقفه دو سال به دلیل همه‌گیری ویروس کووید 19 با حضور قریب 200 دانش‌آموخته در فضایی پرنشاط در سالن شهید سلیمانی مرکز همایش های دانشگاه برگزار شد.

 

دکتر محبی تحصیل در دانشگاه را فرصتی ارزنده توصیف کرد و اظهار امیدواری کرد دانشجویان در مدت تحصیل در دانشگاه بهره کافی را از اساتید در ابعاد علمی و اخلاقی برده باشند.

 

رئیس دانشگاه به رتبه ششمی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته با وجود جوان بودن در بین دانشگاه های صنعتی و رتبه نوزدهم در بین همه دانشگاه های کشور اشاره کرد و آن را ثمره مجاهدت علمی دانشجویان و استادان دانست.


دکتر محبی  افزود: دانشجویان و اساتید دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته در کشور درخشیده اند و رتبه های عالی برای خود و دانشگاه کسب کردند.

 

وی در بخش دیگری از سخنانش حضور استاد مهدی رجبعلی پور در این مراسم  را بسیار ارزشمند توصیف کرد و گفت: اساتید درس های بزرگی به ما آموختند  و افتخار می کنم که شاگرد دکتر رجبعلی پور بودم.

در ادامه مراسم دکتر رجبعلی پور معاون اسبق پژوهشی مرکز بین المللی علوم و تکنولوژی پیشرفته و علوم محیطی کرمان و عضو پیوسته فرهنگستان علوم ایران در سخنانی به خاطرات خود از سال های کلنگ زنی و تاسیس مرکز بین المللی پرداخت و از اینکه امروز در جشن دانش آموختگی دانشجویان دانشگاهی شرکت کرده است که سی سال قبل کلنگ احداث آن با ساخت مرکزبین المللی توسط مرحوم هاشمی رفسنجانی رئیس جمهور وقت شروع شد اظهار شادمانی و خرسندی کرد.


وی از دکتر حسین محبی رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته به عنوان ییکی از بهترین دانش آموختگان در رشته ریاضی نام برد که تعاملات و دستاوردهای علمی و پژوهشی ارزنده ای در سطح ملی و بین المللی دارد.

 

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه پروفسور مهدی رجبعلی‌پور در سال1324 در کرمان متولد شد. ایشان لیسانس از دانشگاه تهران(1345)، فوق لیسانس از دانشگاه شیراز(1347) و دکتری رشته ریاضی را از دانشگاه تورنتوی کانادا(1352) دریافت کرد. وی تا سال 1355 به ادامه تحصیل در دانشگاه دالهوسی کانادا پرداخت. سپس به ایران آمد و به تدریس در دانشگاه مازندران پرداخت و پس از انتقال به دانشگاه کرمان تا مرتبة استادی ارتقا یافت.اقامت و تحصیل ایشان در کانادا از وقایع مهم زندگی علمی وی بوده است. وی از فرصتهای مطالعاتی در کانادا استفاده کرد به‌گونه‌ای که عضو بسیاری از مجامع و تحریریه‌های مجلات علمی بین المللی و داخلی ریاضی است. او معاون پژوهشی مرکز بین المللی علوم و تکنولوژی پیشرفته و علوم محیطی کرمان، رئیس بخش ریاضی دانشگاه کرمان، رئیس مرکز پژوهشی ریاضی ماهانی، رئیس مرکز تحقیقات جنوب شرق ایران و عضو پیوسته فرهنگستان علوم ایران نیز بوده‌اند. دکتر مهدی رجبعلی‌پور علاوه بر ریاضیات به فیزیک نظری نیز علاقمند است. وی در ریاضی به تدریس بسیاری از شاخه‌ها از جمله: آنالیز خطی، آنالیز ریاضی، نظریه اندازه و انتگرال، جبر خطی و نظریه کنترل می‌پردازد. استاد نمونة دانشگاه کرمان در 1367، استاد نمونة کشور درسال 1369، چهرة ماندگار درعرصة ریاضیات درنخستین همایش چهره‌های ماندگار در سال 1380و نیز برگزیدة جایزه مرحوم علامه طباطبایی در سال 1391 از افتخارات دکتر مهدی رجبعلی‌پور است.

 

جشن دانش آموختگی دانشجویان ورودی 97 تا 1400 امروز سوم خرداد ماه برگزار شد.

 


٢١:١٣ - چهارشنبه ٣ خرداد ١٤٠٢    /    عدد : ٣٩١٣    /    تعداد نمایش : ٢٢٢١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج