چاپ        ارسال به دوست

دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته رده 19 رتبه‌بندی ISC را در بین دانشگا ه های کشور کسب کرد

  دکتر حسین محبی رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان از کسب رتبه 19 توسط این دانشگاه در رتبه‌بندی ISC در میان دانشگاه‌های جامع و صنعتی کشور خبر داد.


به گزارش  روابط عمومی دانشگاه، دکتر محبی دوشنبه دهم بهمن ماه با اعلام این خبر افزود: دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته در میان مجموع ۹۹ دانشگاه‌ جامع و صنعتی موفق به کسب رتبه 19 شد، ضمن اینکه در رتبه‌بندی دانشگاه های صنعتی نیز در جایگاه ششم قرار گرفت.

 

 

بر پایه این گزارش رتبه‌بندی و ارزیابی ۱۱۰ دانشگاه کشور شامل 74 دانشگاه جامع، 25 دانشگاه صنعتی و 11 دانشگاه هنر، علوم کشاورزی و ... توسط گروه رتبه بندی مؤسسه استنادی علوم و پایش علم و فناوری (ISC) انجام گرفت.


در این رتبه‌بندی، معیارهای کلی در ارزیابی و رتبه‌بندی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی در ۶ حوزه آموزش (با وزن ۳۰ درصد)، پژوهش (با وزن ۲۵ درصد)، فناوری و نوآوری (با وزن ۲۰ درصد)، بین‌المللی‌سازی (با وزن ۱۰ درصد)، اثرگذاری اقتصادی (با وزن ۱۰ درصد) و خدمات اجتماعی، زیر ساخت و تسهیلات (با وزن ۵ درصد) است.


دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته از مجموع ۶ معیاردر میان دانشگاه های صنعتی، در معیار"فناوری و نوآوری" رتبه پنجم، در معیار "اثرگذاری اقتصادی" رتبه ششم  و در معیار "پژوهش"رتبه نهم را کسب کرده است.

اطلاعات مورد نیاز به منظور رتبه‌بندی دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی از سه طریق جمع‌آوری شده است: اطلاعات پژوهشی که جمع‌آوری آن بر عهده گروه رتبه‌بندی ISC است، خوداظهاری دانشگاه‌ها که از طریق تکمیل پرسشنامه الکترونیکی رتبه‌بندی توسط رابطین در دانشگاه‌ها به دست می ‌آید و نیز برخی اطلاعات آموزشی که از طریق وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا سازمان‌های زیر مجموعه در اختیار گروه رتبه‌بندی قرار داده می‌شود.


در رتبه‌بندی سال ۱۴۰۰-۱۳۹۹، مجموعا تعداد ۱۱۰ دانشگاه حضور داشتند که اطلاعات آنها مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت و براساس ماموریت، هر یک دسته‌بندی شده و مورد رتبه‌بندی قرار گرفته‌اند. تفاوت این دسته‌بندی با رتبه‌بندی سال‌های پیش این است که در این دسته‌بندی، دانشگاه‌های زیرنظام به صورت مستقل هستند.

 


١٢:٣٥ - دوشنبه ١٠ بهمن ١٤٠١    /    عدد : ٣٧١٢    /    تعداد نمایش : ٣٨٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج