چاپ        ارسال به دوست

کسب رتبه ششم دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته در رتبه‌بندی (ISC) در بین دانشگاه های صنعتی کشور

دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان در رتبه‌بندی دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی ایران توسط پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) رتبه ششم را در بین دانشگاه های صنعتی کشور کسب کرد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه، رتبه‌بندی و ارزیابی ۱۱۰ دانشگاه کشور توسط گروه رتبه بندی مؤسسه استنادی علوم و پایش علم و فناوری (ISC) انجام گرفت.
دکتر هادی بیت اللهی رئیس پژوهشگاه علوم و تکنولوژی پیشرفته و علوم محیطی با اعلام این خبر افزود: در این رتبه‌بندی، معیارهای کلی در ارزیابی و رتبه‌بندی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی در ۶ حوزه آموزش (با وزن ۳۰ درصد)، پژوهش (با وزن ۲۵ درصد)، فناوری و نوآوری (با وزن ۲۰ درصد)، بین‌المللی‌سازی (با وزن ۱۰ درصد)، اثرگذاری اقتصادی (با وزن ۱۰ درصد) و خدمات اجتماعی، زیر ساخت و تسهیلات (با وزن ۵ درصد) است.
وی گفت: بر اساس اعلام ISI دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته رتبه مطلق  6 را در بین دانشگاه های صنعتی به خود اختصاص داده است.

همچنین دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته  کرمان در بین همه دانشگاه های جامع و صنعتی کشور رتبه مطلق  نوزدهم دانشگاه های کشور را به خود اختصاص داد.
دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفتهاز مجموع ۶ معیار، در معیار"فناوری و نوآوری" رتبه پنجم، در معیار "اثرگذاری اقتصادی" رتبه ششم  و در معیار "پژوهش"رتبه نهم را کسب کرده است.

اطلاعات مورد نیاز به منظور رتبه‌بندی دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی از سه طریق جمع‌آوری شده است: اطلاعات پژوهشی که جمع‌آوری آن بر عهده گروه رتبه‌بندی ISC است، خوداظهاری دانشگاه‌ها که از طریق تکمیل پرسشنامه الکترونیکی رتبه‌بندی توسط رابطین در دانشگاه‌ها به دست می ‌آید و نیز برخی اطلاعات آموزشی که از طریق وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا سازمان‌های زیر مجموعه در اختیار گروه رتبه‌بندی قرار داده می‌شود.
در رتبه‌بندی سال ۱۴۰۰-۱۳۹۹، مجموعا تعداد ۱۱۰ دانشگاه حضور داشتند که اطلاعات آنها مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت و براساس ماموریت، هر یک دسته‌بندی شده و مورد رتبه‌بندی قرار گرفته‌اند. تفاوت این دسته‌بندی با رتبه‌بندی سال‌های پیش این است که در این دسته‌بندی، دانشگاه‌های زیرنظام به صورت مستقل هستند.

 

 


١٢:١٥ - دوشنبه ١٠ بهمن ١٤٠١    /    عدد : ٣٧١١    /    تعداد نمایش : ٣٦٧


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج