چاپ        ارسال به دوست

وزیر علوم : دستاوردهای علم و فناوری انقلاب اسلامی در ایام دهه فجر تبیین می شود

زیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: با هماهنگی صورت گرفته با شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، روسای دانشگاه‌ها در ایام دهه فجر به عنوان سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه، دستاوردهای علم و فناوری کشور پس از انقلاب اسلامی را تبیین می کنند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته به نقل از  وزارت علوم، دکتر محمد علی زلفی گل در نشست بررسی برنامه های گرامیداشت دهه فجر  وزارت علوم و دانشگاه‌هاکه با حضور سید نظام الدین موسوی رئیس ستاد  دهه فجر انقلاب اسلامی و معاونان و مشاوران وزیر علوم  در سالن شهدای جهاد علمی این وزارت برگزار شد؛ برخی از برنامه های وزارت علوم و دانشگاهها  برای بزرگداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را تشریح کرد.

وزیر علوم استفاده از هنر را برای بیان ارزش های انقلاب اسلامی و به تصویر کشیدن دستاوردهای این انقلاب مردمی از سویی و برگزاری باشکوه جشن های پیروزی انقلاب از سویی دیگر مهم دانست و تاکید کرد از هم اکنون برای استفاده از ظرفیت دانشکده های هنر دانشگاه‌ها برنامه ریزی شود.

دکتر زلفی گل گفت: در نمایشگاه‌هایی که در سطح دانشگاه‌ها برگزار می شود از آثار ادبی و هنری اساتید دانشگاه‌ها و سایر دانشگاهیان استفاده شود و تجلیل از  اساتید و کارکنان پیشکسوت دانشگاه‌ها  و بازنشسته ها یکی از بخش های اصلی برنامه ها باشد .

وی ایام الله دهه فجر را فرصت مناسبی برای برقراری مجدد پیوند دانشگاه با دانش آموختگان دانست و گفت: در  برنامه های دهه فجر از فارغ التحصیلان ده سال اول هر دانشگاهها دعوت شود و در دانشگاههایی که تعداد زیاد است برنامه به شکل دانشکده ای برنامه‌ریزی شود.

 وزیر علوم مشارکت دانشجویان و بویژه تشکل های  اسلامی دانشجویی را یک اصل در برنامه های دهه فجر دانست و از روسای دانشگاه‌ها خواست از هم اکنون با تشکل های دانشجویی اسلامی نشست هماهنگی برگزار کنند.

زلفی‌گل به ظرفیت بالای هیئت های مذهبی داخل دانشگاه‌ها اشاره کرد و گفت: همانگونه که این هیئت ها در برنامه اربعین عملکرد مهمی داشتند می توانند به برنامه های گرامیداشت دهه فجر نیز کمک کنند.

وزیر علوم برپایی نمایشگاه دستاوردهای شاخص و برگزیده دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و مقایسه وضعیت کنونی مراکز آموزش عالی از حیث آموزش، پژوهش و ... با پیش از انقلاب اسلامی را  از برنامه هایی دانست که باید در  ایام دهه فجر در همه دانشگاه‌ها اجرا شود.

وی افزود: با استفاده از فناوری های چند رسانه ای در فضای مجازی و پایگاه اطلاع رسانی موسسات آموزش عالی  هم امکان برگزاری نمایشگاه دیجتال در این موضوع وجود دارد.

گفتنی است معاونان وزیر علوم و معاونین شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی نیز در این نشست حضور داشتنتد و دیدگاه‌های خودرا در خصوص برنامه های وزارت علوم در ایام دهه فجر بیان کردند.

 


٠٩:٤٦ - شنبه ١ بهمن ١٤٠١    /    عدد : ٣٦٨٧    /    تعداد نمایش : ٣٦٣


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج