چاپ        ارسال به دوست

در آستانه آغاز سال تحصیلی 99-98 صورت پذیرفت؛

گفتگو با معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته

به گزارش روابط عمومی دانشگاه در آستانه آغاز سال تحصیلی 99-98 گفتگویی با دکتر رضا دهقانی معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته انجام شد.

در آستانه سال تحصیلی 99-98 فرصت را مغتنم شمرده و به منظور آشنایی بیشتر با حوزه معاونت آموزشی و پژوهشی پای صحبت های دکتر رضا دهقانی معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته خواهیم نشست.

ضمن تشکر از تلاش های شما و همكاران پرتلاش حوزه معاونت آموزشی و پژوهشی دانشگاه، در ابتدای گفتگو تقاضا داریم مختصری در خصوص حوزه معاونت آموزشی و پژوهشی در دانشگاه ارائه نمایید.

من به نوبه خود، شروع سال تحصیلی 99-98 را به تمامی اعضای محترم هیات علمی و دانشجویان عزیز تبریک می‌گویم. در حوزه معاونت آموزشی کلیه امور آموزشی اعم از ثبت نام، برنامه ریزی درسی و فراغ التحصیلی دانشجویان انجام می‌شود. همچنین دفتر معاونت آموزشي وظيفه هماهنگي و ارتباط بين واحدهاي مرتبط، دانشکدهها و مراكز آموزشي را بر عهده دارد. از وظائف مهم حوزه معاونت آموزشی می‌توان به برنامه‌ریزی امور آموزشی، نظارت بر اجرای کلیه سیاست‌ها، مقررات و فرآیندهای آموزشی دانشگاه، پایش و ارزیابی عملکرد آموزشی دانشجویان و اعضای هیأت علمی اشاره کرد.

- چه برنامه هایی برای پیشبرد امور آموزشی دانشگاه دارید؟
از اهداف اصلی که در آموزش دنبال می‌کنیم برنامه ریزی برای بالابردن کیفیت آموزش، جذب دانشجویان مستعد، تقاضا محور کردن پایان نامه‌ها و رساله‌ها است. همچنین در بخش آموزش‌های آزاد، ایجاد زیرساخت لازم و برگزاری دورهای مهارت افزایی برای دانشجویان را پیگیری می‌کنیم. معتقدم که برای امور آموزشی باید بر اساس آیین‌نامه‌های وزارت علوم، شیوه‌نامه‌های اجرایی آنها مطابق با شرایط دانشگاه تدوین و اطلاع رسانی شود و با تمرکز زدایی و گسترش اختیارات درون سازمانی به دانشکده ها و پژوهشکده ها، اجرای صحیح آنها را نظارت کرد. ضمن اینکه باید محیطی فراهم شود تا از ظرفیت کامل اعضای هیات علمی و دانشجویان برای اهداف کلان دانشگاه استفاده شود. علاوه بر آن الکترونیکی کردن درخواست‌ها، ارزیابی‌ها و نظارت‌ها را دنبال می‌کنیم که در همین راستا بسیاری از درخواست‌های دانشجویان بصورت الکترونیکی انجام می‌شود.

- آیا برای اخذ مجوز رشته های جدید اقداماتی صورت پذیرفته است؟ اگر جواب مثبت است لطفا مختصری توضیح دهید.
بله، خوشبختانه در اکثر رشته‌هایی که در سال 97 مجوز شورای مدیریت داشتند با پیگیری‌هایی که در وزارت علوم انجام شد در سال تحصیلی 98 دانشجو پذیرش می‌شود به جز چند رشته که به دلیل مشکلات سامانه HES مجوز آنها برای امسال فراهم نشد. البته برای این رشته ها که معمولا بین رشته‌ای هستند با مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی آقای دکتر اوحدی مزاکراتی انجام شده است که امیدوارم به زودی برای این رشته ها نیز مجوز پذیرش دانشجو بگیریم.

- چه توصیه ای برای دانشجویان نو ورود دارید؟
ابتدا پذیرفته شدن این دانشجویان را در این دانشگاه تبریگ می‌گویم و امیدوارم با تلاش‌هایی که در مدت تحصیل در این دانشگاه دارند خاطرات و تجربیات خوبی را برای زندگی خود رقم بزنند و با دانشی که کسب می‌کنند موجب ارتقای کیفیت سطح زندگی خود شوند. برای این منظور به این دانشجویان توصیه می‌کنم به برنامه زمان بندی اعلام شده در تقویم آموزشی دانشگاه توجه کنند و آیین‌نامه‌های دوره‌های مربوطه را به خوبی مطالعه کنند و برای آن برنامه ریزی کنند تا در تحصیل خود با مشکل مواجه نشوند. همچنین در فراگیری دروس و مباحث علمی حداکثر تلاش خود را انجام دهند و در امر پژوهش با استاد راهنمای خود تعامل و ارتباط خوبی داشته باشند تا بتوانند از راهنمایی او به بهترین نحو استفاده کنند و پژوهش خود را به خوبی انجام دهند.

- اگر مورد دیگری مد نظرتان است که عنوان نشده لطفا بفرمایید
همین‌جا فرصت را غنیمت شمرده و از تمامی همکاران هیات علمی دانشگاه تشکر میکنم که پرچم دار امر آموزش در دانشگاه هستند و با تلاش‌های خود در امر آموزش و مسئولیت پذیری موجب ارتقای کیفیت آموزش در دانشگاه می‌شوند و ما را در پیشبرد اهداف کلان دانشگاه یاری می‌کنند. همچنین از کارشناسان و همکارانی که در حوزه معاونت آموزشی فعالیت می‌کنند تشکر می‌کنم که با تلاش‌های خود موجب ارتقای ارائه خدمات امور آموزشی به دانشجویان عزیز و اساتید محترم می‌شوند.

در پایان از جنابعالی بخاطر فرصتی که در اختیار ما قرار داده اید تشکر می کنیم و برای همه استادان فرهیخته، دانشجویان پر نشاط و امید و كارمندان دلسوز دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته، آرزوی توفیق، سلامتی و سرفرازی از ایزد منان داریم.

 


١٠:٥٢ - چهارشنبه ٢٧ شهريور ١٣٩٨    /    عدد : ١٦٨١    /    تعداد نمایش : ٥١٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج